Yüzdeki Çiller Nasıl Geçer?


Yüzdeki çiller nasıl geçer doğal yüzdeki çiller için krem yüzdeki çiller nasıl gider video yüzdeki çiller nasıl geçer yüzdeki çiller için maske, çiller için kesin çözüm çiller için en garanti yöntemleri sizler için paylaştık.

.

Yüzdeki çiller nasıl geçer doğal yüzdeki çiller için krem yüzdeki çiller nasıl gider video yüzdeki çiller nasıl geçer  yüzdeki çiller için maske, çiller için kesin çözüm çiller için en garanti yöntemleri sizler için paylaştık.

Yüzdeki Çiller Nasıl Geçer? İnsan vücudunda ve özellikle de yüzde çıkan çiller bazen kişiler için sinir bozucu olabilmekte. Bu sebep ile böyle bir durum ile karşılaşan pek çok insan sahip oldukları çillerden nasıl kurtulabileceği konusunda ve çillerinden neden çıktığı konusunda araştırmalar yapmakta.

Yüzünde çil lekesi olan insanların en büyük kabuslarından biri de yüzdeki çiller nasıl geçer korkusuyla yaşamaktır. Ama bilinmez ki doğal yüzdeki çiller nasıl geçebileceği konusunda bir çok krem ve alternatif mevcuttur.

Ayrıca yüzdeki çil lekeleri nasıl geçer yüzdeki çiller nasıl gider videoları da internette en fazla izlenen videolara arasındadır.  Profesör dr. ibrahim saraçoğlu yüzdeki çillerin nasıl geçtiğine dair kür tedavisi ve yorumları vardır ve maske ile çil temizleme yöntemleri ve ipuçları mevcuttur.

yüzdeki çil lekeleri nasıl geçer

Yüzdeki çiller nasıl geçer?

Çillerden kurtulmak için maydanoz köklerinin kaynatarak limon suyu ile karıştırın. Bu karışımla yüzünüzü sabah akşam silin.
2 yemek kaşığı havuç suyuna 20 damla limon suyu eklenir. Bu karışım çillere karşı yüze günde 2–3 kere uygulanır. Karışım yüzde 20 dakika bekletilerek çıkarılır.
Çillerden kurtulmanın bir diğer yolu da domatestir. Cilt temizlenerek az miktarda besleyici krem sürülür. Ardından domates dilimleri yüze yerleştirilir. 30 dakika bekletilir ve maske soğuk sütte ıslatılmış pamukla çıkarılır.
1 kaşık maydanoz ve bir kaşık balı karıştırılarak cilde uygulanır. 45 dakika bekletilir. Ardından cilt temizlenir.

Yüzdeki çil lekeleri nasıl geçer?

Çillerin oluşmasını engellemek için her gün yüzünüzü ekşi süt ile yıkayabilirsiniz. Ardından yüzünüze nemlendirici ya da besleyici kremler uygulamalısınız.
Ayva çekirdekleri 1 bardak suyun içinde bekletilir, 1 hafta sonra jele dönüşen su geceleri tonik olarak kullanılır.
Çillerden kurtulmak istiyorsanız C vitamini içeren besinleri almaya özen gösterin. Böylece cildiniz güneşe karşı güçlenmiş olur
 
Güneş Etkisi Çilleri Çoğaltır

Çiller, ciltte küçük tan veya açık kahverengi lekeler olarak görünür. Genellikle yüzünde görünseler de, boyun ve omuzlar gibi Güneş'e maruz kalan herhangi bir deride de bulunabilirler. Çiller doğaldır ve zararlı değildir. Çil sahibi bazı insanlar onlardan hoşlanmıyor ve onlardan kurtulmak istiyorsa da, çiller kesinlikle herhangi bir sağlık probleminin işareti değildir. Çiller sadece melanin adı verilen pigment (renk) içeren cilt hücreleridir.

Melanin, melanositler denilen deri hücreleri tarafından üretilen bir kimyasaldır. Melanin, cildin Güneş'in zararlılarından korunmasına yardımcı olur. Çiller güneş ışığına maruz kaldığında tetiklenir. Güneş'in ultraviyole radyasyonu melanositlerin daha fazla melanin yapmasına neden olur, bu da çillerin ortaya çıkmasına ya da koyulaşmasına neden olabilir.

Güneş Kremi İle Çil Oluşumunu Engelleyin

Sıcak yaz günlerinde çillerinizin yoğunlaşmasını ve çıkmasını istemiyorsanız hemen yapmanız gereken çok faktörlü bir güneş kremi almak olmalıdır.

Güneş Kremleri sizi mevcut çillerinizden arındırmayacak ya da kurtarmayacak ama yeni çillerin çıkmasını engelleyecektir. Bu sebep ile sıcak yaz günlerinde güneş ışınlarından korunmak ve yeni çillerin oluşumunu engellemek gibi bir düşünceniz var ise çok faktörlü bir güneş kremi kullanmak yararınıza olacaktır.

Lazer Tedavisi İle Çillerinizden Kurtulun

Lazer tedavisi, cildin hasarlı bölgelerini hedeflemek için odaklanmış, yoğun ışığın darbelerini kullanır. Çil tedavisinde kullanılan farklı tipte lazerler mevcuttur. 2015 araştırmasına göre 1064 Q-Switched Nd YAG lazeri çiller için oldukça etkilidir. Çalışma sonuçlarında, bu lazerle yapılan tedavinin, katılımcıların yüzde 62'sinde çillerin yüzde 50'sinden fazlasını yok ettiği gözlenmiştir.

Yüzdeki Çilleri Lazerle Yok Etme

Lazer tedavisi genel itibari ile oldukça güvenlidir. Yara izi riski düşüktür. Bununla birlikte, aşağıdakiler de dahil olmak bir takım yan etkileri olabilir. Bu yan etkiler; kaşıntı, şişme, kırmızılık, enfeksiyon, ten renginde değişiklikler gibi etkilerdir.