Sivilceye iyi gelen bitkiler nelerdir? Sivilce Giderici Bitkiler


Sivilceye iyi gelen bitkiler nelerdir? Sivilce Giderici Bitkiler neler olduğunu sizler için irdeledik. Sivilcelere iyi gelen bitkiler ve bitki çayını da sizlerin takdirine sunacağız. Bitki çayları, sivilce kremleri, ibrahim saraçoğlu'nun harika karışımlarını da belirt

.

Sivilceye iyi gelen bitkiler nelerdir? Sivilce Giderici Bitkiler neler olduğunu sizler için irdeledik. Sivilcelere iyi gelen bitkiler ve bitki çayını da sizlerin takdirine sunacağız. Bitki çayları, sivilce kremleri, ibrahim saraçoğlu'nun harika karışımlarını da belirteceğiz.

Sivilceye İyi Gelen Bitkiler

İnsanların ciltlerinde yaşadıkları problemlerin başında sivilceler gelmektedir. Özellikle yüz bölgesinde cilt lekesi, kızarıklıklar ya da siyah nokta gibi kötü görüntüye neden olan rahatsızlıkların yanında görüntü bakımından en kötü görüntüyü sivilceler oluşturmaktadır. Özellikle gençlerde görülen sivilceler yaşı daha ileri olan kişilerde de çıkabilmektedir. Sivilce çok çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilmektedir. İnsanın hayatının büyük bir bölümünde uğraşmak zorunda kaldığı sivilceler ilaçlar ile ya da alternatif tıp olan bitkiler ile kısa sürede yol edilebilmektedir.

Sivilcelerin Oluşma Nedenleri

Sivilceler birçok sebepten ötürü meydana gelebilirler. Ancak ilk neden ergenlik dönemine girilmesidir. Gençler ergenlik dönemine girdiklerinde değişen hormon yapıları sivilceye neden olur. Bu dönemlerde sivilce oluşumunun meydana gelmesi doğaldır. Ancak yine de cildinin bakımını doğru yapan kişiler bu sivilcelerden daha erken kurtulabilir ya da bu sivilceleri hafifletebilir. Zaten ergenlik dönemi sona erdiğinde bu sivilceler de yok olacaktır.

Sivilce Neden Oluşur?

Sivilcelerin oluşumundaki diğer nedenler biri kadınların yaşadığı adet dönemleridir. Adet dönemlerinde kadınlarda hormon değişiklikleri meydana geldiği için sivilceler oluşabilir. Aynı nedenlerden dolayı hamilelik dönemlerinde de sivilce oluşumu görülebilmektedir. Ayrıca cildin çok fazla yağ barındırması, çok yağlı gıdalar tüketmesi ve cildin bu yağlardan arındırılmaması gibi nedenler de sivilcelere neden olabilmektedir.

Sivilceye Ne İyi Gelir?

Sivilcelere iyi gelen kremler olduğu gibi sivilceye iyi gelen sabunlar da mevcuttur.En İyi 10 Sivilce Kremini de önceki yazılarımızda sizlere sunmuştuk.  insanların ciltlerinde biriken yağlar ve bakteriler yüzünden oluşmaktadır. Bu nedenle de sivilceleri yok etmek için anti bakteriyel özelliğe sahip bitkiler kullanılmalıdır. Bu aşamada patatesin anti bakteriyel özelliği bulunmaktadır.

Sivilce Giderici Bitkiler

Bir çok bitki sivilceye iyi gelmekle birlikte sivilce giderici bir özelliğe sahiptir. Bu yüzden doğada bir çok bitkinin içerdiği ihtivayı bilmek ve bu ihtivayı cildinize uyarlamak mümkündür.

Sivilceyi Patatesle Gidermek

Çiğ olarak kullanılması gereken patates ortadan ikiye bölünerek ve bu patateslerin sivilceye sürülmesi ile uygulanır. Patatesi ayrıca suyunu sıkarak da kullanabilirsiniz. Sıktığınız suyu pamuk kullanarak sivilcelerin üzerine yavaş hareketler ile sürerek sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Sivilceye Neler Sebep Olur?

1) İnsan vücudunda bulunan cildinizdeki yağ bezleri “sebum”  keratin ve epitel birikintisi içerdiği ve yarı sıvı madde salgılamaktadır Bunlara kısaca “yağ” deriz.

2) Cilt tipiniz eğer yağlı cilt ise veya hormon değişimleri nedeniyle normalden fazla üretilen yağ gün içinde cilt yüzeyinde birikmeye başlar.

3) Bu yağ cilt yüzeyinde her an mevcut olan ölü cilt hücreleriyle birlikte cilt gözeneklerine dolmaya başlar.

4) Ölü cilt hücrelerine gözeneklere bakteriler de gelir. Bir süre sonra tıkanan gözenek içerisinde bulunan bakteriler bölünmeye ve çoğalmaya başlar.

5) Gözeneklere dolan bakterilerin sayısı yeterli çoğunluğa ulaşınca bölge iltihaplanır, şişer, kızarır ve sivilce oluşur.

Sivilce İçin Kullanılan Diğer Bitkiler

Sivilceleri kullanmak için birçok bitki kullanılıyor ve hepsi de aktarlardan kolay bir şekilde bulunabiliyor. Bu bitkiler arasında çay ağacının yağı, limon suyu, sarımsak, bal, yumurtanın sarısı, aspirin, üzüm çekirdeğinin yağı gibi bitkiler ve ilaçlar kullanılabiliyor. Bu bitkiler içerdikleri bakteri ve mikrop giderici maddeler sayesinde sivilceleri ciltte herhangi bir iz bırakmadan yok ediyor.

67 Görüntülenme