Anestol Pomad Nedir ve Cinsel İlişkide Geciktirici Olarak Kullanmak


Anestol Pomad Nedir ve Cinsel İlişkide Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır? anestol pomad ekşi anestol pomad etki süresi anestol pomad nedir ne ise yarar anestol pomad fiyatı 2019 anestol pomad cinsel ilişkide nasıl kullanılır

.

Anestol Pomad Nedir ve Cinsel İlişkide Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır?Anestol pomad krem ne işe yarar? Anestol krem nasıl kullanılır?

Anestol Pomad Krem

Lokal anestezik bir krem olan anestol deri yüzeyine uygulanan ve derinin uyuşmasını sağlayan bir kremdir. Aynı zamanda kaşıntıyı önleyerek antipruritik etki gösterir. Basit cerrahi işlemlerde deri ve mukozayı uyuşturmak için sıklıkla kullanılır. Lidokain ve bazı koruyucu maddeler içerir.

Anestol Pomad Krem nasıl kullanılır?

Deri yüzeyine uygulanan anestol krem içerdiği lidokain nedeniyle çok fazla ve yoğun kullanılmamalıdır. Doktorunuzun önerdiği şekilde ve dozda kullanılması gerekir. Özellikle anal fissür ve makat çatlağı gibi rahatsızlıklar kişiye büyük acı verir ve kişinin sosyal yaşantısını etkiler. Bu gibi rahatsızlıklarda kullanılan anestol krem çok az sürülmeli ve iyice yedirilmelidir. Unutulmaması gereken durum anestol krem iyileştirmez ve sadece o bölgeyi uyuşturarak ağrıya geçiçi çözüm bulur.

Anestol Krem Hangi Durumlarda Kullanılır?

Anestol krem ağrıya ve acıya neden olan durumlarda kullanılan bir kremdir. Yanıklarda, makat çatlaklarında, meme ucu çatlaklarında ve bazı basit cerrahi işlemlerde deriyi uyuşturmak ve ağrı hissedilmemesi için kullanılan bir kremdir. Aynı zamanda güneş yanıklarında, deri ve mukoza yanıklarında sıklıkla kullanılır. Deri tarafından emilerek o bölgede ki sinirlerin uyuşmasını ve ağrı hissedilmemesini sağlar. Geenlikle yanık vakalarında antibakteriyel kremler ile karıştırılarak uygulanır.

Anestol krem hangi durumlarda kullanılmaz?

Anestol kremin etken maddesine karşı aşırı duyarlı kişilerde kullanılmaz. Lidokain içirdiği için kalp hastalarında kullanılmamalıdır. Gelişigüzel kullanılması kalpte ritim bozukluğu yaparak ölüme yol açabilir. Göze uygulanmaz, eğer gözünüze kaçarsa bol su ile yıkayınız. Kornea tahrişi yaparak gözde hasar bırakabilir. Deri yüzeyine mümkün olduğu kadar küçük dozlarda uygulayın ve açık yaranızda enfeksiyon var ise tek başına uygulamayın. Çocuklarda ve yaşlılarda kullanım dozu ve miktarı doktor tarafından belirlenir. Hamileler çok zorda kalmadıkça kullanamazlar.

Anestol Krem Anne Sütüne Geçer mi?

Anestol krem anne sütüne geçtiğinden dolayı emzikli kadınların kullanması tavsiye edilmez. Anestol kremi çok fazla uygular iseniz o bölgeyi bol su ve sabunla yıkayarak doktorunuza bildirmeniz gerekir. Son zamanlarda kuaför salonlarında sıklıkla kullanılan anestol krem acıyı azaltmak için kullanılır. Yalnız bu uygulama yanlış bir uygulamadır. Doktorunuz reçete etmedikçe kullanmayınız.

ANESTOL Pomad’ın kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
  2. İlacınızı uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına dikkat ediniz. Parmak ucuylatedavi edilecek bölgeye ince bir tabaka halinde sürünüz ve hafifçe ovarak, cilde yediriniz.
  3. Anal fissürde (makat çatlağı), makatın dışına ve hafifçe ağzına sürülür.
  4. Günde birkaç defa uygulanabilir

Anestol Krem İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
  2. Uygulanan bölgede tahriş, kızarıklık, kaşıntı veya döküntü yaygın görülen yan etkilerdir.

Anestol Kremin olası yan etkiler nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi ANESTOL'in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. ANESTOL'ün yan etkileri diğer amid tipi lokal anesteziklerin yan etkilerine benzerdir. Bu yan etkiler genellikle doza bağımlıdır ve yüksek dozda uygulama veya ilacın gerekenden hızlı emilmesi durumunda kana geçen miktarının artmasına bağlı olarak görülebilir. Bunun yanında aşırı duyarlılık, idiosenkrazi (nedeni bilinmeyen duyarlılık reaksiyonları) ve tolerans azalmasına bağlı yan etkiler de oluşabilir. Ciddi yan etkiler genellikle tüm vücudu etkiler (sistemik). Bu yan etkiler arasında sinirlilik, baş dönmesi, görme bozuklukları, titreme, nöbet (konvülsiyon) sayılabilir. İlaç Etken Maddesi:Lidokain hidroklorür İlaç Marka İsmi:ANESTOL Pomad

ANESTOL'ün saklanması

ANESTOL'ü çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız.

30°C'nin altındaki oda sıcaklığında saklayınız. Son kullanma tarihiyle uyumlu olarak kullanınız

Ambalajdaki son kullanma tarihinden sonra ANESTOL'ü kullanmayınız.

Anestol KremRuhsat sahibi:

Sandoz İlaç San. ve Tic. A.Ş. Küçükbakkalköy Mh. Şehit Şakir Elkovan Cad. N:2 34750 Kadıköy / İstanbul

Anestol Krem Üretim yeri:

Sandoz İlaç San. ve Tic. A.Ş. Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Atatürk Bulvarı 9. Cadde No: 1 41400 Gebze / KOCAELİ

Bu kullanma talimatı gg.aa.yyyy'de onaylanmıştır.

ANESTOL Pomadilaç prospektüsüanestol pomad videoları

anestol pomad fiyatı

anestol pomad krem

anestol pomad muadili

anestol pomad yan etkileri

anestol pomad endikasyonları

anestol pomad gebelik

anestol pomad alerji

anestol pomad ağrı kesici mi

anestol pomad ağda öncesi nasıl kullanılır

anestol pomad açık yaraya sürülür mü

anestol pomad ağız içine sürülür mü

anestol pomad basur için kullanılırmı

anestol pomad bebek pişik için kullanılır mı

anestol pomad bebeklerde kullanımı

anestol pomad boyun tutulması

anestol pomad bekleme süresi

anestol pomad cinsel ilişkide kullananlar

anestol pomad cinsel ilişkide nasıl kullanılır erkek

anestol pomad dudaga sürülür mü

anestol pomad doğumdan sonra

anestol pomad etkisi ne kadar sürer

anestol pomad emziren anne kullanabilirmi

anestol pomad faydaları

anestol pomad günde kaç defa kullanılır

anestol pomad geciktirici olarak kullanılır mı

anestol pomad hamileler kullanabilirmi

anestol pomad hemoroide iyi gelirmi

anestol pomad hakkında yorumlar

anestol pomad iğneli epilasyon

anestol pomad ile ağda

anestol pomad kaç lira

anestol pomad kullananlar

anestol pomad krem diş ağrısında kullanılır mı

anestol pomad lazer oncesi


YoutubeVideo Sonuçları

fiyatı, kullanımı özellikleri, faydaları yapılışı, kullanma talimatı, çeşitleri, etkileri kullananların yorumları ve şikayetleri


media sözlük