Diyete Destek Tavuk Yemeği Tarifi


Diyet Halinde Tavuk Yemeği Tarifi Bu makalemizde diyet halinde tavuk yemeği nasıl yapılır onu anlatacağız. Yine tavuk yemeği yaparken kesinlikle derisini almalısınız.

.

Diyet Halinde Tavuk Yemeği Tarifi

Bu makalemizde diyet halinde tavuk yemeği nasıl yapılır onu anlatacağız. Yine tavuk yemeği yaparken kesinlikle derisini almalısınız. 100 gr bir tavuğun kalorisi yine 60 kalori oranına düşmektedir.

Gerekli Olan Malzemelerimiz

 • Dört adet piliç göğsü
 • Bir bölü iki limon suyu
 • İki diş kadar sarımsak
 • Bir bölü iki demet maydanoz
 • Bir çorba kaşığı kadar zeytinyağı
 • Bir adet domates
 • Taze fesleğen
 • Tuz
 • Taze kekik
 • Üç adet arpacık soğan
 • 120 gram keçi peyniri

Hazırlanma Şekli

Göğüs etlerini kesme tahtası üzerinde ortadan ikiye eliniz ile bastırarak yatay bir biçimde birbirlerinden ayrılmayacak bir şekilde kesmelisiniz. Dört parça kadar piliç etini yine aynı şekilde hazırlayacağız. Yine kitap sayfası olacak gibi aralarına yağlı kağıt koymalısınız. Keçi peynirini de bir kasenin içerisinde çatal yardımı ile ezeceksiniz.

Yeşilliklerin her birini ince bir biçimde doğramalısınız. Keçi peynirini de yine bir kasenin içerisinde çatal yardımı ile ezeceksiniz. Yeşilliklerin her birini ince bir biçimde doğramalısınız. Yine peynirin içerisine limon suyunu ve baharatları ilave edeceksiniz. Göğüs etlerinin de içerisindeki yağlı kağıdı kaldırarak orta panellerinden ayırarak peynirli karışımdan ekleyin ve sıkı bir biçimde rulo yapacaksınız. İç kısımlarını yapıp sarıyormuşçasına halledin.

Aynı biçimde diğer piliç etlerine de yine aynı işlemi yapacaksınız. Rulo yapmış olduğunuz tavuk etlerini alüminyum folyoya saracaksınız ve yine sıkı bir biçimde paketleme işlemini gerçekleştirin. Bir tencerenin içerisine sıcak su koyarak kaynatın ve yine kaynamakta olan su içerisine kevgir yardımı ile tavukları içine atın. 15 dakika pişsin. Tencereyi yine ocağın üzerinden indirebilirsiniz. Suyun içerisinden de etleri çıkarmamalısınız ve soğumasınlar.

Bir tavanın içerisine arpacık soğanlarını da doğrayacaksınız. Sonra sarımsakları doğrayarak zeytinyağı ile de kavurun. Domatesleri de rendeleyerek soğanların içerisine ilave edeceksiniz. Tuz ve yine karabiber ekleyip sosun yapımını da tamamlayacaksınız. Sudan çıkan piliçlerin yine alüminyum folyolarını da açın. Bir parmak kalınlığında olacak şekilde üzerlerine domates sosunu dökerek servis işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Son olarak belirtmek isteriz ki sağlıklı diye düşündüğümüz ızgara ürünler tüketirken lütfen tavuklarda da deri kısmını ayırt ederek işleme alın. Çünkü her ne kadar pişirme yöntemi doğru olsa da tavuk diyeti için en ideal yer göğüstür.


YoutubeVideo Sonuçları

fiyatı, kullanımı özellikleri, faydaları yapılışı, kullanma talimatı, çeşitleri, etkileri kullananların yorumları ve şikayetleri


media sözlük