Kürtaj nedir? Kürtaj nasıl yapılır? Kaçıncı haftaya kadar kürtaj yapılır? Riskleri Nelerdir?


Kürtaj nedir? Kürtaj nasıl yapılır? Kaçıncı haftaya kadar kürtaj yapılır? Kürtaj işlemi ne kadar sürer? İlaçla çocuk düşürülebilir mi? Kürtajın riskleri nelerdir? Kürtaj işlemi ne kadar sürer sorusuna en iyi yanıtı ise doktorunuz...

.
Kürtaj nedir? Kürtaj nasıl yapılır? Kaçıncı haftaya kadar kürtaj yapılır? Kürtaj işlemi ne kadar sürer? İlaçla çocuk düşürülebilir mi? Kürtajın riskleri nelerdir? Kürtaj işlemi ne kadar sürer sorusuna en iyi yanıtı ise doktorunuz verecektir. Kimi bir kaç saatte haledebilirken kimisi anlık operasyonlar uygulayabilir.Kürtajın kaçıncı haftaya kadar uygulanabileceğini de gelin hep birlikte izleyelim.  kürtaj nasıl yapılır videosunuda ayrıca izlemeniz için begeninize sunuyoruz.

Kürtaj nedir?

Kürtaj istenmeyen gebelik durumlarında çiftlerin sıklık ile başvurduğu yöntemlerin başında gelir. Yasal olarak belli sınırlamaların getirildiği kürtaj tedavisinde erken tedavi olmak hem anne adayının beden sağlığı için hem de psikolojik anlamda daha az zarar görmek için önemlidir.

Kürtaj nasıl yapılır?

Kürtaj doktor tarafından rahim kazınarak yapılan bir yöntemdir. Kürtaj yaptıracak kişilerin bu konu hakkında iyi düşünmelere ve verecekleri karardan dönüş olmadıklarını bilmeleri yararlarına olacaktır. Peki, kürtaj nedir, ne anlama gelmektedir?

Kürtaj Nedir? Kürtajın riskleri nelerdir?

Bir kürtaj hamileliği sonlandırmak için bir prosedürdür. Eğer profesyonel bir doktor taradından yapılmadığı takdirde riskleri vardır. Ölümle dahi sonuçlanabilir. Kürtaj tedavisinde embriyo veya fetusu, uterustan çıkarmak için ilaç tedavisi veya ameliyat yöntemi kullanılır. Prosedür, lisanslı bir sağlık hizmetleri uzmanı tarafından yapılır. Hamileliği sonlandırma kararı çok kişiseldir. Kürtaj yaptırmayı düşünüyorsanız, iyi düşünmeniz faydanıza olacaktır. Kürtaj konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri kürtaj tedavisi uygulayacak olan hekimin bu alanda uzman olması ve gerekli sertifikalara sahip olmasıdır.

Kürtaj Kaçıncı haftaya kadar yapılır?

Tıbbı kürtaj olarak bilinen tedavi kürtaj haplarıdır. Kürtaj hapları tedavisi olacak kişinin 5 ile 9. haftalar arasında yapılması gerekmektedir. Tıp literatüründe bu tedavi yönteminin adı tıbbi düşük olarak da isimlendirilmektedir.

Tıbbı Kürtaj Nedir?

Kürtaj haplarının iki çeşidi bulunur. Bu haplar mutlaka uzman bir hekim tarafından reçete olarak yazılarak alınmalıdır. Aksi bir durumda kişilerin kendi inisiyatifi ile alınan haplar kişilerin sağlıklarını ciddi bir şekilde etkileyebilir. Tıbbi kürtajda verilecek olan hapın ilki mifepriston. İkincisi misoprostol (Cytotec) olarak da bilinir. Bu hapların ikisinin birlikte kullanılması kürtaj ekinliğini arttırır ve olası yan etkilerin ortaya çıkmasını engeller. Ancak her ne olursa olsun bu haplar uzman bir hekim nezaretin de kullanılmalıdır. Bu hapları internet üzerinden asla satın almamanız gerektiğini unutmayın. Bu haplar mutlaka reçete ile ilaç satım izni olan eczanelerden ya da hekimlerden tedarik edilmelidir.

KÜRTAJ (TIBBİ TAHLİYE) NEREDE YAPILMALIDIR?

Kürtaj (tıbbi tahliye) bir cerrahi işlemdir. Sadece Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan, işinin ehli kişilerce uygun, steril koşullar altında yapılmalıdır. Bu nedenle merdiven altı çözümler aramak yerine hastane veya klinikler tercih edilmelidir.

KÜRTAJ (TIBBİ TAHLİYE) SONRASI NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

1-Kürtaj (tıbbi tahliye) işlemi sonrasında verilmiş olan ilaçların, özellikle antibiyotiğin düzenli kullanılması, 15 gün denize-havuza girilmemesi ve seks yapılmaması önerilir. 2-Ayrıca vajinal floraya zarar verdiğinden, vajinanın sabun ve hijyenik solüsyonlarla yıkanmaması, vajinal tampon kullanılmaması, bedeni zorlayıcı hareketler yapılmaması önerilir. 3-Kürtaj (tıbbi tahliye) sonrası 7 gün içinde doktor kontrolüne gidilmeli ve korunma yöntemleri hakkında bilgi alınmalıdır. 4-Kürtaj (tıbbi tahliye) sonrası 15 gün hafif karın ağrıları, kramplar, lekelenmeler görülecektir. Ancak yüksek ateş, şiddetli kanama, şiddetli karın ağrısı olursa mutlaka acile gidilmelidir.

Kürtajı Kimler Yaptırabilir?

Yasal olarak gebeliklerine 10 haftadan az olan kadınlar kürtaj yaptırma iznine sahiptir. Yasal olarak 10 hafta sonra, yapılmak istenen kürtaj tedavileri için babadan yazılı onay alınmalı ve hastane hekiminden kürtaj yaptırabilir raporu alınmalıdır. Aksi bir durumda kürtaj yaptırmak isteyen kişilerin istekleri yasal olarak geri çevrilmektedir.

YoutubeVideo Sonuçları

fiyatı, kullanımı özellikleri, faydaları yapılışı, kullanma talimatı, çeşitleri, etkileri kullananların yorumları ve şikayetleri


media sözlük