Kemik Kisti Nedir? - Basit Kemik Kisti Neden Olur? Tedavisi


Kemik kisti nedir kemik kistine sülük tedavisi ibrahim saraçoğlu kemik kisti çeşitleri, ne iyi gelir iyi gelen bitkiler kemik kisti tehlikeli midir, neden oluşur, kemik kisti nasıl geçer bitkisel tedavisi ve belirtilerini sizler için...

.
Kemik kisti nedir kemik kistine sülük tedavisi ibrahim saraçoğlu kemik kisti çeşitleri, ne iyi gelir iyi gelen bitkiler kemik kisti tehlikeli midir, neden oluşur, kemik kisti nasıl geçer bitkisel tedavisi ve belirtilerini sizler için detaylıca açıklayacağız.

Kemik Kisti Nedir?

Kemik kistleri kemiklerde oluşan sıvı dolu deliklerdir. Esas olarak çocukları ve gençleri etkiler. Genellikle ciddi değillerdir, ancak bazen ameliyatla tedavi edilmeleri gerekir.

Kemik kistleri her zaman tedavi edilmez

Bir kemik kisti küçükse ve herhangi bir soruna neden olmazsa tedaviye ihtiyaç duymayabilir. Özellikle çocuklarda ve gençlerde genellikle kendi başlarına daha iyi olurlar. Kemiğinizin iyileşip iyileşmediğini ve kistin büyümediğini kontrol etmek için birkaç yıl boyunca düzenli olarak X ışınlarınız olabilir.

Kemik kistleri için tedavi yöntemleri

Bir kemik kistinin aşağıdaki durumlarda tedavi edilmesi gerekebilir:
  • büyüyünce büyüyünce bu, kemiğin daha zayıf olmasına neden olabilir ve eğer yaralarsanız kırılma (kırılma) olasılığını artırabilir.
  • ağrı, şişme veya şişlik gibi sorunlara neden olmak
Ana tedaviler:
  • sıvının bir iğne ile boşaltılması ve iyileşmesine yardımcı olmak için kemiğe ilaç enjekte edilmesi- bunun birkaç ay içinde birkaç kez yapılması gerekebilir
  • kisti kesip kazımak- delik, vücudunuzun başka bir kısmından veya öldükten sonra kemik bağışlayan birinden alınan küçük kemik parçaları ile doldurulabilir.
Tedavi genel anestezi altında yapılır. Genellikle gece boyunca hastanede kalmanıza gerek kalmaz.

Tedaviden sonra kemik kistlerinden kurtulma

Kemiğin iyileşmesi normalde en az birkaç ay alır. İyileşinceye kadar kemiğe zarar verebilecek aktivitelerden veya sporlardan kaçınmanız gerekebilir. Daha iyi olup olmadığını kontrol etmek için birkaç yıl düzenli X-ışınlarınız olacak.

Tedaviden sonra kemikte bir topak, ağrı veya şişlik olursa?

Kemik kistlerinin, özellikle tedaviden sonraki ilk birkaç yılda geri gelmeleri oldukça yaygındır. Kemik kistlerinin nedenleri Kemik kistlerinin kesin nedeni bilinmemektedir. Kanser değiller ve vücudun diğer kısımlarına yayılmazlar. Başlıca kist türlerinin farklı nedenleri olduğu düşünülmektedir:
  • unicameral kemik kistleri- sıvının büyüdükçe kemikten düzgün şekilde akmaması durumunda oluşabilecek sıvıyla dolu delikler
  • anevrizmal kemik kistleri- bir kemikteki kan damarlarında bir sorundan kaynaklanabilecek kanla doldurulmuş delikler (muhtemelen bir yaralanma veya kanserli olmayan bir büyüme nedeniyle)

 madecassol travazol expigment fito krem örgü saç modelleri saç örgü modelleri

DMCA.com Protection Status

YoutubeVideo Sonuçları