Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir


Makyaj fırçaları nasıl temizlenir sorusuna merve özkaynak gibi bir çok youtuber da veya makyaj fırçası temizleme blogunda temizleme solüsyonları ve aparatı ile birlikte makyaj fırçası temizleme suyu ve birçok farklı teknik ile birlikte videoları ve anlatımları mevcuttur

.

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir sorusuna merve özkaynak gibi bir çok youtuber da veya makyaj fırçası temizleme blogunda temizleme solüsyonları ve aparatı ile birlikte makyaj fırçası temizleme suyu ve birçok farklı teknik ile birlikte videoları ve anlatımları mevcuttur.

Makyaj yapmak için yetenek ve beceri gerektiren bir iş. Profesyonel makyaj özellikle bilmeniz gereken belirli kural ve teknikleri yapmak istiyorsanız. Ancak, Makyaj Fırçalarının nasıl kullanılacağını bilmenin inşasında önemli bir nokta. Bir Makyaj Fırçası yardımıyla daha da güzel makyaj uygulayabilirsiniz. Makyaj fırçaları her işlem için ayrı ayrı üretilmektedir. Örneğin, farın kullanımı farklı olduğundan, temel farklıysa, allık için farklı fırçalar mevcuttur. Sıvı ve krem ​​ürünler için farklı fırçalar bile kullanılabilen ürünlerin temelidir.

Bu farklı Makyaj Fırçaları'nın pürüzsüz ve kusursuz bir görünüme kavuşması, nedeni pratiklestirmek ve işinizin doğru şekilde uygulanmasını sağlar.

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir

Makyaj Nasıl Yapılır sorusuna önceki konularda yer vermiştik Şimdi makyaj fırçaları nasıl temizlenir sorusuna cevap vermemizin vakti geldi.

Kaliteli bir marka seçerek fırçalarınızı çok uzun süre kullanabilirsiniz. Bunu yapabilmek için fırçanıza bakmanız gerekir. Fırçaları ve temizliği kullanana kadar bunlara dikkat etmek de önemlidir. Bu konuda çalışacak birkaç pratik bilgiyi paylaşmama izin verin.

  • Makyaj fırçalarınızı temizlediniz, her gün makyajınızı her gün bir kez temizleyin.
  • Büyük bir kapta, birkaç damla şampuan ve ılık su hazırlayın. Ellerinizi kullanarak fırçalarınızı su ile yıkayınız. Ardından fırça nemi kuru bir havluyla alın. Bu işlemi fırçalarınızdan sonra tersine çevirecek ve kurumaya bırakacak şekilde asın. İyice kurumuş olduklarından emin olduktan sonra kullanabilirsiniz.
  • Fırçalarınızı yıkamak için zamanınız olmadığı durumlarda, temizlemek için ıslak mendil kullanabilirsiniz ve kullanıldıktan sonra kurur.
  • Zeytinyağlı bir kapta az miktarda bulaşık deterjanı ve aynı miktarda ekleyin. Hala aynı miktarda, el dezenfektanı ekleyerek fırçanız durulanır, sadece saçları yıkayın. Bu yıkama işleminde mutlaka ellerinizi kullanarak, fırçalarınızı g-yavaşça ovalayın. Fırçanızı ılık suda temizledikten sonra iyice durulayın. Fırça aşağı bakacak ve böylece kağıt havlu yardımı ile ipucunuzu kurutun. Yine aynı pozisyonda, tamamen kuru olmasını sağlamak için, bir gece kadar asılı bırakın. Kuru olduğundan emin olduktan sonra kullanabilirsiniz.

Bir Makyaj Fırçasının temizlenmesi için de kullanılması da önemlidir. Örneğin, fırçanız için göz farı fırçası için fırça kullanırsanız ve makyajınızı bozarsanız, yapamazsınız. Bu nedenle, doğru fırçayı nasıl kullanacağımız hakkında biraz konuşalım.

Makyaj Fırçaları Nasıl Kullanılır?

  • Doğal ve sentetik saçtan yapılmış Makyaj Fırçaları. Genellikle sincap ve keçiler gibi hayvanlar doğal tüylerden yararlanılarak yapılır. Doğal kıllarla yapılmış fırçalar, kullanım alanları, pudra, allık ve göz farı. Fırçalar sentetik olarak üretilen kimyasal maddelerden yapılmıştır. Bu nedenle sıvı veya krem ​​Fondöten, krem ​​allık ve biraz ruj kullanılabilir. Ayrıca doğal saçları deri alerjisi için faydalıdır.
  • Nasıl birleştiğinde, bir Makyaj Fırçası da önemlidir. Fırçanın sapıyla başın birleştirilmesi, Farol adı verilen iyi bir fırçadır, kullanılacak ürün dikkate alınmalıdır. Bunu anlamanın en iyi yolu fırçanın tüylerini çekmek. Kil fırça geliyorsa elinizde 3'ten fazla almayın.
  • Makyaj Fırçasını seçerken, cildiniz tarar ve eğer yumuşak ve pürüzsüz hissedersiniz.
  • Makyaj fırçalarını geniş bir alanda tutmak her zaman yardımcı olur. Bu fırçanın tüyleri karışmayı önleyecektir.
  • Fırçalar temizlendikten sonra, iyice kuru kullanmayın. Bu cildinize ve fırçanıza zarar verir.
  • Fırçanızın yüksek ısıya maruz kalmasına izin vermeyin.

Doğru yönde doğru alanlarda fırça hareketlerinde ve doğru kullanıma özel dikkat gösteriniz.