Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?


Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır ışıltlı göz makyajı ışıltılı göz makyajı tüyosu göz makyajı, göz makyajı nasıl yapılır sizlere bu yazımızda anlatacağız.

.

Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? günümüzde kadınların yüz kusurlarını kapatmak ve daha şık görünmek için tercih ettikleri makyaj uygulaması, her ortama, kıyafete veya modaya göre değişkenlik göstermektedir. Kimi ortamlarda mat ve pastel renklerden yapılmış makyaj türleri uygun olabilirken, kimi ortamlarda ise parıltılı ve göze çarpan makyaj stilleri kullanılmaktadır. Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır ışıltlı göz makyajı ışıltılı göz makyajı tüyosu göz makyajı, göz makyajı nasıl yapılır sizlere bu yazımızda anlatacağız.

Işıltılı Göz Makyajı Yapılışı?

Davetlerde, etkinliklerde, törenlerde ve eğlence mekanlarında çokça tercih edilen ışıltılı makyaj stili, yanlış uygulandığı zaman çirkin durabilmektedir. Örneğin, makyaj malzemelerinin aşırı ve çok fazla parlak kullanılması yüzün kusurlarını kapatmaktan ziyade, daha kusurlu bir görünüme bile neden olabilir. Buna engel olabilmek için, ışıltılı göz makyajının nasıl yapıldığı öğrenilmelidir.

Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Anlatımı

Işıltılı göz makyajı, isminde de geçtiği gibi makyajın odak noktasının göz olduğu makyaj stilidir. Bunun için dudak, elmacık kemiği gibi yüzün diğer bölgelerinde ışıltılı ve dikkat çeken makyaj uygulamalarından kaçınılmalıdır. Işıltılı göz makyajı için şu sıra izlenmelidir:

Işıltılı Göz Makyajı Anlatımı

- Öncelikle göz ve yüz tamamen su bile temizlenmeli ve nemlendirilmelidir.

 madecassol travazol expigment fito krem örgü saç modelleri saç örgü modelleri

- İlk kullanılması gereken makyaj malzemesi far olmalıdır. Farlar mat ve sade renklerden seçilmemelidir. Bunun yerine açık tonlardan oluşan farlar tercih edilebilir. 2 veya 3 tonlu geçişler far uygulanmasında kullanıma uygundur.

- Far uygulamasından sonra eyeliner uygulamasına geçilmelidir. Eyeliner uygulanırken düzgün ve taşmadan sürülmesine dikkat edilmelidir.

- Son olarak göz kirpiklerine rimel sürülmelidir. Bu rimelin siyah haricinde bir renk tercih edilmesi ışıltılı göz makyajını tamamlayacaktır.

Işıltılı Göz Makyajı Püf Noktaları Nelerdir?

Her makyaj stilinde olduğu gibi ışıltılı göz makyajının da püf noktaları bulunmaktadır. İlk dikkat edilmesi gereken nokta, makyajda gözler ön planda olacağı için dudak ve yanakların hafif tonlar ile renklendirilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde çok renkli ve hoş durmayan yüz makyajı ortaya çıkacaktır.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise tercih edilecek far ve eyeliner ile ilgilidir. Eyeliner seçiminde simli modeller kullanılmalı iken far tercihi simsiz olmalıdır. Bunun yerine far modellerinde metalik renkler tercih edilebilir. Tüm bu püf noktalara dikkat edildiği zaman ışıltılı göz makyajı, istenilen görünüşü sağlayacaktır.

 madecassol travazol expigment fito krem örgü saç modelleri saç örgü modelleri

DMCA.com Protection Status

YoutubeVideo Sonuçları