Hostes Makyajı Nasıl Yapılır?


Hostes Makyajı Nasıl Yapılır? Türk Hava Yolları kabin ekibinin, kıyafetinden makyajına, saç stilinden kullandığı ayakkabının topuğuna kadar her detayı yönetmeliklerle kurallara bağlamıştır.hostes makyajı nasıl yapılır thy hostes saç modelleri hostes saçı nasıl

.

Hostes Makyajı Nasıl Yapılır? Türk Hava Yolları kabin ekibinin, kıyafetinden makyajına, saç stilinden kullandığı ayakkabının topuğuna kadar her detayı yönetmeliklerle kurallara bağlamıştır.hostes makyajı nasıl yapılır thy hostes saç modelleri hostes saçı nasıl yapılır? soruları çoğu kadının aklına takılmıştır.

Hostes Makyajı Püf Noktaları

Son derece güzel, naif ve mükemmel bir aç stiline sahip bu hostes hanımlar peki nasıl makyaj yapıyorlar da bu zorlu hava şartlarında hala güzel kalmayı başarabiliyorlar? Son derece pozitif, bakımlı, bilgili ve güler yüzlü olması gereken hostesler için makyaj yapma zorunluluğu mevcuttur. Fizikleri ve genel kültürleriyle fark yaratan ve yolcuları kendilerine hayran bırakan kabin ekipleri, abartılı olmamak kaydıyla mutlaka makyaj yapmalıdır. Halk dilinde yer edinmiş "Hostes makyajı" tabiri bakımlı ve hoş görünen bayanlar için kullanılır.

Hostes Makyajı Yeni Yönetmelikte Zorunlu Tutuluyor

Hosteslerin makyaj yapma zorunluluğu da belli kurallara bağlanmıştır. Frapan renklerde ruj kullanmaları istenmeyen görevliler, doğal renklerde tercihlerle de bakımlı görünebilmek için natürel tonlu makyaj alternatiflerini uygulamaya başlamıştır. Seçilecek rujun ten rengiyle uyumlu olması gerekliliği sabah çok erken veya gece geç saatlerde yolculuk yapan müşteri talepleri dikkate alınarak gündeme getirilmiştir.

Hostesi Makyajı Konusunda Uygulanan Yasaklar Nelerdir?

Hosteslerin abartılı kaçacak şekilde takma kirpik kullanmaları ve yine vücudun büyük bir bölümünü kaplayacak dövme yaptırmaları da yasaktır. Hosteslerin saçlarını balerin topuzu yapmaları gerekmektedir. Ancak kabin içindeki güvenlik önlemleri gereği topuzun kulak hizasının çok üzerinde olmasına da izin verilmemektedir. Doğal saç rengi dışında abartılı kırmızı, platin ve kızıl renklerdeki tercihler hostesler tarafından ilgi görmemektedir.

Hostes Makyajı Nasıl Yapılır?

Kullanım güçlükleri, mevsimsel gereklilikler, müşteri ve çalışan talepleri dikkate alınarak düzenlenen giyim yönetmelikleri düzenli olarak revize edilmektedir. Kıyafet ve makyajda sadeliğe gitmek isteyen yetkililer, saç ve makyajda yaptıkları kısıtlamalarla belirlenen standardın tutturulabilmesi için uygulamalarını belli aralıklarla yenilemek zorunda kalıyorlar.

Hostes Makyajı Püf Noktaları

Kabin içinde dövmenin önünü kesmek isteyen Türk Hava Yolları kabin ekibi almak için düzenlediği sınavlar öncesinde görünür bölgesinde dövmesi olan adayların başvurusunu dahi kabul etmiyor. Temiz kıyafetleri, standart çantaları, fular ve ceketleriyle zor bir mesleği icra eden hostesler bakımlı olmak zorunda oldukları için saç ve makyajlarına her zaman özen göstermektedir.