Travazol Deri Krem Nedir ve Ne İçin Kullanılır?


tıravozol krem fiyatından tutun da travazol krem kullananlar tarafından yüze sürülürmü veya bu kremin vajina içine sürülür mü gibi sorulara yer vereceğiz.Travazol krem nasıl kullanılır sorusuna da ayrıca yanıt verdik..

.

Travazol krem konusunda sizler için hazırladığımız bu yazımızda tıravozol krem fiyatından tutun da travazol krem kullananlar tarafından yüze sürülürmü veya bu kremin vajina içine sürülür mü gibi sorulara yer vereceğiz. Travazol krem fiyatı 2019 ve 2020 yılında muhtemelen aynı fiyatlar üzerinden olacaktır. Travazol krem nasıl kullanılır sorusuna da ayrıca yanıt verdik..

Travazol Krem

Travazol krem, içeriğinde izokonazoi nitrat ve diflukortoion vaierat bulunan 15 gramlık tüp içinde satılan bir kremdir. Travazol krem, iltihaplı deri rahatsızlıklarında dikkatli kullanılmalı ve doktorun ilave tedavi yöntemleri ile birlikte uygulanmalıdır.

Yüz bölgesinde kullanılması gereken olaylarda, kremin gözle temas etmesi mutlaka önlenmelidir. Hamile olan kadınların hamileliklerinin ilk üç ayında bu kremi kullanmaması gerekmektedir, diğer dönemler için ise mutlaka doktora başvurularak doktor müsaadesi ile kullanılmalıdır.

Emziren anneler ise travazol kremi göğüs bölgesine kullanmamaları gerekmektedir. Krem kullanılmadan önce, doktora sürekli kullanılan ilaçlar mutlaka bildirilmeli, böylece kremle olumsuz etkileşmenin önüne geçilmelidir.

TRAVAZOL nedir ve niçin kullanılır?

TRAVAZOL, şiddetli inflamasyon veya egzema (örneğin ellerde, parmaklarda, kasıkta ve genital bölgelerde) bulunan derin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının ilk veya geçici tedavisi için kullanılır. TRAVAZOL'un ambalaj büyüklüğü 15 gr olup 1 gr TRAVAZOL 10 mg izokonazol nitrat ve 1 mg difluortolon valerat aktif bileşen içerir.

Travazol Kremin Etkileri

İzokakonazol nitrat; Derin yüzeysel mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Birçok mikroplara karşı etkilidir; denatocytes, maya, maya benzeri mantarlar (Pityriasis versicolor'a neden olan organizmalar dahil), uçurtmalar, kırmızımsı kahverengi lekeler içeren ayrı bir enfeksiyöz deri hastalığı olan Erythrathma'ya neden olan organizmaları da etkiler. Diflukortolon valerat; derin iltihap ve iltihaplı durumları, iltihap ve kaşıntıyı önler, yanma, ağrı gibi şikayetler giderir.

Travazol Krem Özellikleri

Travazol krem, eczaneler tarafından satılan ve ciltteki kolay emilimi sayesinde rahat bir kullanım sağlayan bir deri kremidir. Bilhassa ciltteki mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılan merhem olarak işlev görür. Ayrıca ciltte oluşan bakteriyel enfeksiyonlar, egzaman, iltihaplı yaralar, alerjik durumlar gibi cilt sorunlarında sıklıkla kullanılır. Kortizonlu yapısı, yaraların ve alerjik durumların kısa süre içerisinde giderilmesine yardımcı olur.

Travazol Krem İçeriği

Travazol krem içeriğinde izokanazol nitrat, diflukortolon valerat gibi maddeler barındırır ve 15 gramlık bir tüp içerisinde satılır. Egzaman ve iltihaplı yaraların tedavisinde tercih edilen Travazol krem, bu cilt problemlerinin giderilmesine büyük oranda yardımcı olur. Cilt sorunu bulunan kişilerin muayene olarak bu ilacı kullanmaları tavsiye ediliyor. Çünkü Travazol kremin etken maddesine karşı herhangi bir alerjik reaksiyon göstermeniz, ilacın yarardan çok zarar getirmesine sebep olacaktır. Genellikle çocuklarda pişik oluşumunun tedavisinde kullanılır. Fakat kızamık veya suçiçeği gibi hastalıkların tedavisinde kullanılması sakıncalı olacaktır.

Travazol Kreminin Yan Etkileri

Travazol kremin yan etkileri, etken maddesine karşı alerjik bir reaksiyon göstermeniz ile baş gösterebilir. Kremin kullanımından sonra bir süre hastanın gözlem altında tutulması, alerjik reaksiyona sebebiyet verip vermediğini anlamak için uygun bir yöntem olacaktır. Hastanın herhangi bir yan etki göstermesi sonucunda acilen Travazol kremin kullanımı bırakılmalı ve doktora danışılmalıdır. Travazol kremin tespit edilen yan etkileri arasında sürülen bölgede kaşıntı olması ve şişme görülmesi, ciltte döküntü oluşması, nefes alma problemi yaşamak, dudak ve boğaz bölgesinde şişmeler görülebiliyor. Bu yan etkilerin görülmesinden sonra acilen bir sağlık kuruluşuna danışmalısınız.

Travazol Kremin Kullanımı

Travazol krem pişik, özel bölgede mantar oluşumu, egzaman, iltihaplı yaralar, bakteriyel enfeksiyonlar, tahriş olmuş cilt gibi birçok sebeple kullanılabiliyor. Kremi yüzünüzdeki sivilcelerde de kullanabilirsiniz ve bu konuda başarılı sonuçlar elde edildiği saptanmıştır. Travazol kremin cilt lekelerinde de kullanımı söz konusudur. Kortizon içeren yapısı sayesinde cilt kendini kısa sürede yenileyecektir. Cilt lekeleri için doktor reçetesiyle yazılacak olan Travazol krem kullanılmalıdır. Travazol kremi ciltteki sorunlu bölgeye bir miktar uygulayarak kullanabilirsiniz. Doktorunuzun önerdiği sıklıkta ve düzende kullanmaya özen gösterirseniz, Travazol krem kısa zaman içerisinde etki gösterecektir.

TRAVAZOL Krem Nasıl Kullanılır ?

 • Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar
 • TRAVAZOL’Ü her vakit doktorunuzun anlattığı gibi kullanmalısını?.
 • Eğer güvenilir değilseniz hekiminize ya da eczacınıza yeniden danışım?
 • TRAVAZOL, gün içerisinde 2 kez yapılır.
 • Doktorunuzla koordineli bir şeklinde TRAVAZOL rehabilitasyonu iltihabiya da egzamalı deride iyileşme olduktan en geç 2 hafta ardından sonlandırılmaıdır.
 • Bundan ardından hekiminiz kortikosteroidsiz bir ilaç ile tedaviye devam edebilir.
 • Bu, bilhassa kasık ve genital bölgelerde kullanım için geçerlidir.
 • Uygulama yolu ve metodu
 • Hastalıklı deri alanlarına haricen sürerek uygulayınız.
 • Değişik yaş gruplan:
 • Çocuklarda kullanımı
 • Yaşlılarda kullanımı
 • Eğer TRAVAZOL’iin tesirinin defa kuvvetli ya da zayıf olduğuna değin bir izleminiz var ise hekiminiz ya da eczacınız ile konuşunuz.
 • Kullanmanız gerekenden daha çok TRAVAZOL Deri kullanırsanız
 • TRAVAZOL'den kullanmanız gerekenden çoğunu kullanmışsanız birhekim ya da eczacı ile konuşunuz.
 • TRAVAZOL’den bir defalık çok doz (geniş deri alanlarına 1 defalık uygulama) uygulanması ya da ilçe ile yutulması ardından bir riziko beklenmemektedir.
 • TRAVAZOL Deri'i kullanmayı unuttuysanız
 • Doktorunuz atlanan dozun ne vakit uygulanacağına hüküm verecektir.
 • Takip eden dozun aktüel program süreyi için doktorunuzun talimatlarına uymanız ehemmiyetlidir.
 • Unutulan dozları dengelemek için çift doz kullanmayınız.
 • TRAVAZOL ile rehabilitasyon sonlandırıldığında meydana gelebilecek etkiler
 • TRAVAZOL’Ü doktorunuzun önerdiği şeklinde kullanırsanız, açıklanan rehabilitasyon esnasında kaybolur ve rehabilitasyon ardından da tamamiyle iyileşme sağlanır.

Travazol Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

 • Bütün ilaçlarda bulunduğu gibi TRAVAZOL, cilt muhtevanına duyarlışahıslarda yan etkilere sahip olabilir.
 • Aşağıdaki yan etkilerden rastgele birini fark ederseniz, hekiminizesöyleyin:
 • Aşağıdaki yan etkiler, geniş bir alana (yaklaşık% 10 veyahut henüz fazla)defa muhtelif kortikosteroid sahibi olan preparatların uzun sürelitüketimi (4
 • hafta henüz fazla) neticesi meydana çıkabilir: derincedilatasyon (aneüri), kılcal dilatasyon Kortikosteroidler resorpsiyonuna bağlı derince bantlama, sistemik etkiler .
 • Bağışıklık sistemi bozuklukları:
 • Nadir:
 • Alerjik kontakt dermatit
 • Deri ve deri altı bozuklukları:
 • Nadir:
 • Yerel (folikülit, folikülit, ciltte hipertrikoz, ağız etrafında periora dermatit), derince renk değişimi, döküntü, kaşıntı, yanma, qızarıklık ya da irinli vesikül semptomlarının oluşması, tahriş, quruq, yumuşama altında (maserasyon), döküntü
 • Bunlar topikal kortikosteroidlerin kullanımından kaynaklanan hafif veçoğunlukla geçici yan etkilerdir; Kötü geri bildirimler tedaviden ardındankaybolur. Topikal tedaviyi takiben hastaların yaklaşık% 1'inde kaşıntı ya da yanma gibi lokal etkiler ortaya gelebilir.
 • Lokal irritasyon ve yanma, diflokortolon valerat ile topikal rehabilitasyonalan hastaların% 0,5 ila 4'ünde oluştu.
 • Annal hamilelik esnasında ve emzirme döneminde veyahut bebeklerindeuzun süreli kullanım esnasında annenin beden yüzeylerinde yan tesirleriolabilir, mesela.

Travazol kremin yan etkileri genellikle, kremin içeriğinde bulunan maddelere karşı hassasiyeti bulunan kimselerde görülmektedir. Travazol kremin yaygın olarak bilinen yan etkilerinin başında, seyrek olarak görülmesi ile beraber; bağışıklık sisteminde bazı bozulmaların oluşması, deri altında veya deride bozulmaların başlaması, vücutta aşırı kıllanmanın oluşması, kıl kökünde iltihaplanma, ağız çevresinde iltihaplanmanın meydana gelmesi sayılabilir. Ayrıca deride kaşıntı, yanma, döküntü ve kızarma, renk değişikliği ve tahriş ile kuruluk, isilik ve yumuşama da yaygın olmasa da görülebilmektedir. Bu rahatsızlıkların çoğunluğu ileriki dönemlerde geçse de mutlaka doktora başvurulmalı ve doktorun talimatı ile kremin kullanılmasına devam edilmelidir.

Travazol Kremin Faydaları Nelerdir?

Travazol krem özellikle iltihaplı ve ağır deri enfeksiyonlarında etkili olmaktadır. Yayılmış olan egzama ve ağır seyreden mantar hastalıklarında da travazol krem uygulamasından başarılı sonuçlar alınmıştır. Travazol krem ayrıca, deride renk değişikliğine sebep olan bir çok mikroba karşı da etkin olarak kullanılmaktadır. Travazol krem, derideki iltihapların tedavisi ile kaşıntı, yanma ve kızarıklıkların tedavisinde de çok faydalı olmaktadır.

Travazol Kremin Nasıl Kullanılması Gerekir?

Doktorun yazdığı reçetedeki kullanım şekline göre kullanılması gereken travazol krem, dozu belirtilmemişse günde en fazla iki kere, rahatsızlığın üzerine sürülerek kullanılır. Krem en fazla iki hafta kullanılmalı ve devam edilmesi ise ancak doktorun tavsiyesi ile olmalıdır. Travazol krem ayak ve el parmak aralarında oluşan deri rahatsızlıkları için kullanılırken, kremin gazlı beze uygulanarak parmak aralarına yerleştirilmesi gerekir. Bu vakalarda el ve ayak parmaklarının sabunla yıkanması, iyice kurulanması ve çorapların sıklıkla değiştirilmesi tedaviye önemli etki sağlamaktadır.

Şirket Bilgisi: PharmaMango l İlaç Toptan Satış, Türkiye Eczacılık Stokları ürünlerinin bir ihracatçısıdır. Biz kalite ve satış sonrası servis ile özellikle sıkı, en yüksek hedefimiz olarak Win-Win politikasını almak ve en iyi ürün sunmak için en iyisini yapmak. Ürünlerimizle ilgileniyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Firmamıza hoş geldiniz! Şirketin ilgilendiği tüm detaylar www.pharmamango.com adresinde yer almaktadır.

Travazol Krem Nedir? Travazol Krem Nasıl Kullanılır? Travazol Krem