Travazol Deri Krem Nedir ve Ne İçin Kullanılır?


tıravozol krem fiyatından tutun da travazol krem kullananlar tarafından yüze sürülürmü veya bu kremin vajina içine sürülür mü gibi sorulara yer vereceğiz.Travazol krem nasıl kullanılır sorusuna da ayrıca yanıt verdik..

.

Travazol krem konusunda sizler için hazırladığımız bu yazımızda tıravozol krem fiyatından tutun datravazol krem kullananlar tarafından yüze sürülürmü veya bu kremin vajina içine sürülür mü gibi sorulara yer vereceğiz. Travazol krem fiyatı 2019 ve 2020yılında muhtemelen aynı fiyatlar üzerinden olacaktır. Travazol krem nasıl kullanılır sorusuna da ayrıca yanıt verdik..

Travazol Krem

Travazol krem, içeriğinde izokonazoi nitrat ve diflukortoion vaierat bulunan 15 gramlık tüp içinde satılan bir kremdir. Travazol krem, iltihaplı deri rahatsızlıklarında dikkatli kullanılmalı ve doktorun ilave tedavi yöntemleri ile birlikte uygulanmalıdır.

Yüz bölgesinde kullanılması gereken olaylarda, kremin gözle temas etmesi mutlaka önlenmelidir. Hamile olan kadınların hamileliklerinin ilk üç ayında bu kremi kullanmaması gerekmektedir, diğer dönemler için ise mutlaka doktora başvurularak doktor müsaadesi ile kullanılmalıdır.

Emziren anneler ise travazol kremi göğüs bölgesine kullanmamaları gerekmektedir. Krem kullanılmadan önce, doktora sürekli kullanılan ilaçlar mutlaka bildirilmeli, böylece kremle olumsuz etkileşmenin önüne geçilmelidir.

 madecassol travazol expigment fito krem örgü saç modelleri saç örgü modelleri

TRAVAZOL nedir ve niçin kullanılır?

TRAVAZOL, şiddetli inflamasyon veya egzema (örneğin ellerde, parmaklarda, kasıkta ve genital bölgelerde) bulunan derin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının ilk veya geçici tedavisi için kullanılır. TRAVAZOL'un ambalaj büyüklüğü 15 gr olup 1 gr TRAVAZOL 10 mg izokonazol nitrat ve 1 mg difluortolon valerat aktif bileşen içerir.

Travazol Kremin Etkileri

İzokakonazol nitrat; Derin yüzeysel mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Birçok mikroplara karşı etkilidir; denatocytes, maya, maya benzeri mantarlar (Pityriasis versicolor'a neden olan organizmalar dahil), uçurtmalar, kırmızımsı kahverengi lekeler içeren ayrı bir enfeksiyöz deri hastalığı olan Erythrathma'ya neden olan organizmaları da etkiler. Diflukortolon valerat; derin iltihap ve iltihaplı durumları, iltihap ve kaşıntıyı önler, yanma, ağrı gibi şikayetler giderir.

Travazol Krem Özellikleri

Travazol krem, eczaneler tarafından satılan ve ciltteki kolay emilimi sayesinde rahat bir kullanım sağlayan bir deri kremidir. Bilhassa ciltteki mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılan merhem olarak işlev görür. Ayrıca ciltte oluşan bakteriyel enfeksiyonlar, egzaman, iltihaplı yaralar, alerjik durumlar gibi cilt sorunlarında sıklıkla kullanılır. Kortizonlu yapısı, yaraların ve alerjik durumların kısa süre içerisinde giderilmesine yardımcı olur.

Travazol Krem İçeriği

Travazol krem içeriğinde izokanazol nitrat, diflukortolon valerat gibi maddeler barındırır ve 15 gramlık bir tüp içerisinde satılır. Egzaman ve iltihaplı yaraların tedavisinde tercih edilen Travazol krem, bu cilt problemlerinin giderilmesine büyük oranda yardımcı olur. Cilt sorunu bulunan kişilerin muayene olarak bu ilacı kullanmaları tavsiye ediliyor. Çünkü Travazol kremin etken maddesine karşı herhangi bir alerjik reaksiyon göstermeniz, ilacın yarardan çok zarar getirmesine sebep olacaktır. Genellikle çocuklarda pişik oluşumunun tedavisinde kullanılır. Fakat kızamık veya suçiçeği gibi hastalıkların tedavisinde kullanılması sakıncalı olacaktır.

Travazol Kreminin Yan Etkileri

Travazol kremin yan etkileri, etken maddesine karşı alerjik bir reaksiyon göstermeniz ile baş gösterebilir. Kremin kullanımından sonra bir süre hastanın gözlem altında tutulması, alerjik reaksiyona sebebiyet verip vermediğini anlamak için uygun bir yöntem olacaktır. Hastanın herhangi bir yan etki göstermesi sonucunda acilen Travazol kremin kullanımı bırakılmalı ve doktora danışılmalıdır.

Travazol kremin tespit edilen yan etkileri arasında sürülen bölgede kaşıntı olması ve şişme görülmesi, ciltte döküntü oluşması, nefes alma problemi yaşamak, dudak ve boğaz bölgesinde şişmeler görülebiliyor. Bu yan etkilerin görülmesinden sonra acilen bir sağlık kuruluşuna danışmalısınız.

Travazol Kremin Kullanımı

Travazol krem pişik, özel bölgede mantar oluşumu, egzaman, iltihaplı yaralar, bakteriyel enfeksiyonlar, tahriş olmuş cilt gibi birçok sebeple kullanılabiliyor. Kremi yüzünüzdeki sivilcelerde de kullanabilirsiniz ve bu konuda başarılı sonuçlar elde edildiği saptanmıştır. Travazol kremin cilt lekelerinde de kullanımı söz konusudur. Kortizon içeren yapısı sayesinde cilt kendini kısa sürede yenileyecektir. Cilt lekeleri için doktor reçetesiyle yazılacak olan Travazol krem kullanılmalıdır. Travazol kremi ciltteki sorunlu bölgeye bir miktar uygulayarak kullanabilirsiniz. Doktorunuzun önerdiği sıklıkta ve düzende kullanmaya özen gösterirseniz, Travazol krem kısa zaman içerisinde etki gösterecektir.

TRAVAZOL Krem Nasıl Kullanılır ?

 • Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar
 • TRAVAZOL’Ü hervakitdoktorunuzun anlattığı gibi kullanmalısını?.
 • Eğergüvenilirdeğilsenizhekiminizeya daeczacınızayenidendanışım?
 • TRAVAZOL,gün içerisinde2kezyapılır.
 • Doktorunuzla koordineli birşeklindeTRAVAZOLrehabilitasyonuiltihabiya daegzamalı deride iyileşme olduktan en geç 2 haftaardındansonlandırılmaıdır.
 • Bundanardındanhekiminizkortikosteroidsiz bir ilaç ile tedaviye devam edebilir.
 • Bu,bilhassakasık ve genital bölgelerde kullanım için geçerlidir.
 • Uygulama yolu ve metodu
 • Hastalıklı derialanlarınaharicen sürerek uygulayınız.
 • Değişik yaş gruplan:
 • Çocuklarda kullanımı
 • Yaşlılarda kullanımı
 • Eğer TRAVAZOL’iintesirinindefakuvvetliya dazayıf olduğunadeğinbir izleminiz var isehekiminizya daeczacınız ile konuşunuz.
 • Kullanmanız gerekendendaha çokTRAVAZOL Deri kullanırsanız
 • TRAVAZOL'den kullanmanız gerekendençoğunukullanmışsanız birhekimya daeczacı ile konuşunuz.
 • TRAVAZOL’den bir defalıkçokdoz (geniş derialanlarına1 defalık uygulama) uygulanmasıya dailçeile yutulmasıardındanbirriziko beklenmemektedir.
 • TRAVAZOL Deri'i kullanmayı unuttuysanız
 • Doktorunuz atlanan dozun nevakituygulanacağınahükümverecektir.
 • Takip eden dozunaktüelprogramsüreyiiçin doktorunuzun talimatlarına uymanızehemmiyetlidir.
 • Unutulan dozları dengelemek için çift doz kullanmayınız.
 • TRAVAZOL ilerehabilitasyonsonlandırıldığında meydana gelebilecek etkiler
 • TRAVAZOL’Ü doktorunuzun önerdiğişeklindekullanırsanız,açıklanan rehabilitasyonesnasındakaybolur verehabilitasyonardındanda tamamiyleiyileşme sağlanır.

Travazol Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

 • Bütünilaçlardabulunduğugibi TRAVAZOL, ciltmuhtevanınaduyarlışahıslardayan etkilere sahip olabilir.
 • Aşağıdaki yan etkilerdenrastgelebirini fark ederseniz,hekiminizesöyleyin:
 • Aşağıdaki yan etkiler, geniş bir alana (yaklaşık% 10veyahuthenüzfazla)defamuhtelifkortikosteroidsahibi olanpreparatlarınuzun sürelitüketimi(4
 • haftahenüzfazla)neticesimeydanaçıkabilir:derincedilatasyon (aneüri), kılcal dilatasyon Kortikosteroidler resorpsiyonuna bağlıderincebantlama, sistemik etkiler .
 • Bağışıklık sistemi bozuklukları:
 • Nadir:
 • Alerjik kontakt dermatit
 • Deri ve deri altı bozuklukları:
 • Nadir:
 • Yerel (folikülit, folikülit, ciltte hipertrikoz, ağızetrafındaperiora dermatit),derincerenk değişimi, döküntü, kaşıntı, yanma, qızarıklıkya dairinlivesikül semptomlarının oluşması, tahriş, quruq, yumuşama altında (maserasyon), döküntü
 • Bunlar topikal kortikosteroidlerin kullanımından kaynaklanan hafif veçoğunluklageçici yan etkilerdir;Kötü geri bildirimlertedavidenardındankaybolur.Topikal tedaviyi takiben hastaların yaklaşık% 1'inde kaşıntıya dayanma gibi lokal etkilerortayagelebilir.
 • Lokal irritasyon ve yanma, diflokortolon valerat ile topikalrehabilitasyonalan hastaların% 0,5 ila 4'ünde oluştu.
 • Annalhamilelikesnasındave emzirme dönemindeveyahutbebeklerindeuzun sürelikullanımesnasındaanneninbedenyüzeylerinde yantesirleriolabilir,mesela.

Travazol kremin yan etkileri genellikle, kremin içeriğinde bulunan maddelere karşı hassasiyeti bulunan kimselerde görülmektedir. Travazol kremin yaygın olarak bilinen yan etkilerinin başında, seyrek olarak görülmesi ile beraber; bağışıklık sisteminde bazı bozulmaların oluşması, deri altında veya deride bozulmaların başlaması, vücutta aşırı kıllanmanın oluşması, kıl kökünde iltihaplanma, ağız çevresinde iltihaplanmanın meydana gelmesi sayılabilir. Ayrıca deride kaşıntı, yanma, döküntü ve kızarma, renk değişikliği ve tahriş ile kuruluk, isilik ve yumuşama da yaygın olmasa da görülebilmektedir. Bu rahatsızlıkların çoğunluğu ileriki dönemlerde geçse de mutlaka doktora başvurulmalı ve doktorun talimatı ile kremin kullanılmasına devam edilmelidir.

 

Travazol Kremin Faydaları Nelerdir?

Travazol krem özellikle iltihaplı ve ağır deri enfeksiyonlarında etkili olmaktadır. Yayılmış olan egzama ve ağır seyreden mantar hastalıklarında da travazol krem uygulamasından başarılı sonuçlar alınmıştır. Travazol krem ayrıca, deride renk değişikliğine sebep olan bir çok mikroba karşı da etkin olarak kullanılmaktadır. Travazol krem, derideki iltihapların tedavisi ile kaşıntı, yanma ve kızarıklıkların tedavisinde de çok faydalı olmaktadır.

Travazol Kremin Nasıl Kullanılması Gerekir?

Doktorun yazdığı reçetedeki kullanım şekline göre kullanılması gereken travazol krem, dozu belirtilmemişse günde en fazla iki kere, rahatsızlığın üzerine sürülerek kullanılır. Krem en fazla iki hafta kullanılmalı ve devam edilmesi ise ancak doktorun tavsiyesi ile olmalıdır. Travazol krem ayak ve el parmak aralarında oluşan deri rahatsızlıkları için kullanılırken, kremin gazlı beze uygulanarak parmak aralarına yerleştirilmesi gerekir. Bu vakalarda el ve ayak parmaklarının sabunla yıkanması, iyice kurulanması ve çorapların sıklıkla değiştirilmesi tedaviye önemli etki sağlamaktadır.

Şirket Bilgisi: PharmaMango l İlaç Toptan Satış, Türkiye Eczacılık Stokları ürünlerinin bir ihracatçısıdır.Biz kalite ve satış sonrası servis ile özellikle sıkı, en yüksek hedefimiz olarak Win-Win politikasını almak ve en iyi ürün sunmak için en iyisini yapmak.Ürünlerimizle ilgileniyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Travazol Krem Nedir? Travazol Krem Nasıl Kullanılır? Travazol Krem

 madecassol travazol expigment fito krem örgü saç modelleri saç örgü modelleri

DMCA.com Protection Status

YoutubeVideo Sonuçları