Aynısefa Bitkisi Nedir, Ne İşe Yarar, Faydaları Yararları Nelerdir?


Aynısefa bitkisinin yararları, aynısafa bitkisinin cilde faydaları, aynısafa bitkisi neye iyi gelir, aynısafa bitkisi ne işe yarar, aynısefa bitkisi nedir, aynısefa bitkisi hakkında bilgiler içeren videomuzu izleyebilirsiniz.

.

Aynısefa bitkisinin faydaları ve zararları nelerdir? Aynısefa nasıl kullanılır? 

Aynısefa bitkisinin yararları, aynısafa bitkisinin cilde faydaları, aynısafa bitkisi neye iyi gelir, aynısafa bitkisi ne işe yarar, aynısefa bitkisi nedir, aynısefa bitkisi hakkında bilgiler içeren videomuzu izleyebilirsiniz.

Aynısefa yağı Nedir, Aynı sefa Kullanımı ve aynı Faydaları Nelerdir diye sizlere faydalı ve bilgilendici bir yazı hazırladık. Doğanın mucizesi aynısefa yağı ve aynı sefa yağından yapılan karışımları sizler için derledik. Aynı sefa kremi kullananlar arasında yapılan araştırma, bu doğa mucizesi bitkinin bir çok özelliğini gözler önüne seriyor.Aynı sefa sabunu veya kremleri ile ilgili bilgilere detaylıca yer vereceğiz. Aynısefa bitkisinin faydalarını sıralayacağız.

Profesör doktor ibrahim saraçoğlu tarafından da bu mucize aynı sefa bitkisinin nasıl kullanılır olacağı ve aynısefa bitkisinin faydalarını da video olarak sizlere sunacağız. Aynısefa, Türkiye'nin bir çok yerinde yetişen otsu bir bitkidir.

Türkiye'nin ve dünyanın bir çok şehrinde hem sağlık, hemde güzellik amacıyla sıkça tercih edilen bitkiler arasında, ilk başta yer alır.Uzmanların doğal eczane olarak tabir ettiği aynı sefa bitkisi, son yıllarda cilt bakımı alanında, sağlık alanında son derece kullanıcıların memnuniyetini kazanmıştır. Gelin aynısefa bitkisinin faydalarına birlikte göz atalım.

Aynısefa bitkisinin faydaları

1- Yara iyileştirme özelliği ile bilinir 2- Ayak mantarları, kan çıbanında ve ihtiyarlık lekelerinde etkilidir. 3- Kaşıntılı ayak mantarına karşı oldukça etkilidir. 4- İltihap giderici özelliği vardır.

Aynısefa Yağının Cilde Faydaları

 • Aynı sefa yağı kuru ciltleri nemlendirerek çatlak ciltleri nemlendirir.
 • Aynı sefa yağı ciltteki kabarcıklara ve yaralara iyi gelir.
 • Aynı sefa yağı siğillere fayda sağlaması da aynısefa yağının faydaları arasındadır.
 • Güneş yanığı için etkili bir yağdır.
 • Aknelere yarar sağlar.
 • Yanıklara iyi gelir.
 • Aynı sefa yağı ciltteki yara izi nedeniyle oluşan renk değişikliklerini düzeltir.
 • Aynı sefa yağı erkekler için traş olduktan sonra kullanılabilir. Cildi rahatlatır.
 • Derideki ve ayaklardaki mantarı yok etmeye yardımcı olur.
 • Aynı sefa yağı ciltteki kaşıntı, kızarıklık, hassasiyet ve şişme için yarar sağlar.
 • Tahriş olmuş bölgedeki sağlıklı yeni dokuların büyümesini destekler. Cildi güçlendirir. Bu bölgeye kan akışını arttırır.
 • Ciltteki kollajen üretimini arttırır.
 • Küçük kesikleri iyileştirir.
 • Varislere fayda sağlar.
 • Egzama, sedef hastalığı ve dermatit gibi cilt hastalıklarına iyi gelir.
 • Aynı sefa yağı  morlukları azaltır.

Aynısefa Yağlı Yüz Yıkama Jeli

Farmasi Dr. Cevdet Tuna, aynısefa serisi özellikle cildinde kuruluk, egzama sedef gibi cilt sorunları yaşayan, kadın-erkek, genç-yaşlı herkesin imdadına yetişmiştir. İçeriğinde bulunan hassas cilt bariyerindeki yapıya benzeyen katmanlı biolipitler sayesinde cildinizi kolaylıkla uyum sağlar ve cildinizle dost olur. Sizde yüzünüzde kaşıntı, kuruluk pul pul dökülme derdinden muzdaripseniz sabah ve akşam, günde iki defa cildinize uygulayabilirsiniz. Kolay kullanımı ve kolay köpürmesi hoş kokusu sayesinde hem cildinizdeki sorunlara veda edin hemde cildinizi nemlendirmenin keyfini yaşayın. Düzenli kullanımda cilt tonunu eşitler, cildinize nem verir ve koyu lekelerin giderilmesini sağlar.

Aynısefa Yağı Cilt Toniği

Cildiniz kuru mu? Pul pul dökülüyor mu? cildiniz de izler ve lekeler mi var? Güneş ve çil lek elerinden mi şikayetçisiniz? O halde aynısefa yağı cilt toniği tam size göre. Sadece 28 günlük düzenli kullanımda, değişiklikleri gözle görülür şekilde farkedeceksiniz. Toniklemek, cilt temizliğinin tamamlayıcı bir bakımıdır. Yıkamadan sonra cildinizin, PH dengesini düzenleyerek cilde nem kazandırır. Aynı zamanda daha sonra kullanılacak ürünün daha kolay ve daha iyi emilmesini saglar. Aynısefa yağı içerikli tonik, cildi nemlendirir, rahatlatır ve en önemlisi cildinizde bulunan şikayet ettiğiniz tüm pürüzleri yok eder. Sabah ve akşam olmak üzere, günde iki defa kullanmanız yeterlidir.

Aynısefa Yağı Yüz Kremi

Ciltteki nemi uzun süre tutarak, cildinizin yoğun ve etkili bir şekilde nemlenmesini sağlar. Aynı zamanda yüzün her bölgesinin nem ihtiyacını en doğru şekilde aynısefa yağı yüz kremi karşılar. Kuru ciltlere gönül rahatlığı ile uygulanırken yağlı ciltlere kullanımı pek önerilmez. Kışın soğuğundan, cilt kuruluğundan oluşan cilt tahrişini önler. En önemlisi ise doğal ve tamamen bitkisel bir krem olduğundan tanıdığımız tanımadığımız herkese önerme şansınız yüksektir. Ve son olarak düzenli kullanımda yüzdeki tüm lekelerin doğum lekesi dahil, güneş lekesi, sivilce lekesi, çillerin ve göz altlarında bulunan yağ bezelerini tedavi ederek cildinize ışıltı nem ve parlaklık kazandırır. Bu mucize krem sayesinde, yüzlerce lira harcamış olduğumuz pahalı cilt kremlerini bir kenara atabiliriz.

Aynısefa Yağı Yüz Kremi Kullanımı

Günlük cilt temizliğimiz yapıp tonikledikten sonra tüm yüzümüze parmak uçlarımız ile nazikçe dairesel ve yukarı doğru hareketler ile, sabah ve akşam olmak üzere, uygulamamız yeterli olacaktır.

Aynısefa Yağı Nem Maskesi

Bakımlı, doğal ve ışıltılı bir cilde sahip olmayı dileyen herkes, aynısefa yağlı nem maskesini deneyebilir. Cildimiz kötü hava koşullarında ve yorgun hayat şartlarında beş kat daha fazla yıpranır. Bu sebeple haftada iki kez nem maskesi kullanımı önerilir.

Aynısefa Yağı Nem Maskesi Kullanımı

Uyumadan önce tüm yüz ve boyun bölgesine yayın.Gece boyunca cildinizde bırakarak, mışıl mışıl uyuyun. Uyandığınızda ılık su ile durulayarak, nemli bir pamuk yardımıyla nazikçe silerek cildinizi şımartın.

Aynısefa Yağı Balsamı

Cilt lekeleri, çil görünümü, kara leke tedavisi, sedef, sulu sedef ve egzama tedavisini desteklediği bilimsel olarak ta kanıtlanmıştır. Kaşıntılı ayak mantarları, alerjik cilt kaşıntıların da, iltihaplanmalarda, ezik, yara, güneş yanığı, yanık, göğüs ve karın çatlakları, doğum çatlağı, yatalak hastaların yaralarının iyileşmesi, bebeklerde pişik ve alerjik durumlarda, kuru ve hassas ciltlerin tedavisinde kullanımı önerilir. Calendula arvensis aynisefa ilk bahar habercisidir. Etkileyici ve hoş bir kokuya sahip olan bitkidir. Ana vatanı Avrupa ve Akdeniz kıyılarıdır. Yurdumuzun her yerinde yetiştiği bilinir. Aynısefanın halk dilinde çeşitli isimleri mevcuttur. Altıncık, nergis, ölü çiçeği tıbbi öküz gözü, susi, portakal nergisi de olarak adlandırılabilmektedir.

234 Görüntülenme