Sivilceye İyi Gelen Sabunlar (Tüm Sivilce Sabunları)


Sivilceleri yok eden sabunları sıraladığımız yazımızda yüzünüzde ve vücudunuzda meydana gelen akne sivilce ve biotiklere karşı, bu problemleri giderici Sivilcelere iyi gelen sabun ve sivilceleri yok eden sabunları liste halinde sizlere sunduk.

.

Sivilceleri yok eden sabunları sıraladığımız yazımızda yüzünüzde ve vücudunuzda meydana gelen akne sivilce ve biotiklere karşı, bu problemleri giderici Sivilcelere iyi gelen sabun ve sivilceleri yok eden sabunları liste halinde sizlere sunduk. Sivilceye iyi gelen yağları, sabunları ve kremleri de ayrıca belirttik. Sivilcelere ne iyi gelir sorusuna ibrahim saraçoğlu 1 günde sivilce geçirme yöntemini de paylaşıyoruz.

Sivilceye kesin çözüm arıyorsanız makalemiz tam size göre. Doğal yöntemler ile iltihaplı sivilceleri geçiren karışımları aşağıdan okuyabilirsiniz. Sivilceye iyi gelen içecekleri de dilerseniz yazı altına ekleyebilriz.

Sivilceye İyi Gelen Sabunlar

Neredeyse dünyanın kuruluşundan beri insanlar ciltlerindeki sorunlar ile ilgilenmektedir. Bu sorunlardan biri olan sivilceler doktor tedavileri ya da bitkiler ile yapılan tedaviler ile ortadan kaldırılan sorunlardır.

Vücudun yağ dengesinin bozulması ya da hormonsal değişimlerin yaşanması sonucu meydana gelen sivilcelerden kurtulmak için ilaçlar ve bitkiler haricinde en etkili yöntem olarak sabunlar kullanılmaktadır.

Bu sabunlar özellikle insanların yüzünde oluşan akne ve sivilceleri tamamen kurutmakta ve deride çeşitli sebeplerle oluşan bakterileri öldürmektedir.

Sivilceye Neden Olan Şeyler Nelerdir?

İnsanın bedeninin her noktasında oluşan sivilceler birden çok etkenden dolayı oluşurlar. Bu etkenler ergenlik döneminin başlaması, gebelikteki hormon değişikliği ya da adet dönemlerindeki değişimlerden meydana gelir. Bir diğer nedeni ise yağ içeriği çok olan yiyeceklerin aşırı bir şekilde tüketilmesidir. Dengesiz beslenmek, uykusuzluk problemi yaşamak, cilt bakımında yanlış kremler ya da yanlış bitkiler kullanılması, alerji meydana gelmesi, vücudun susuz kalması, cildin yağlı bir yapıya sahip olması ve benzeri birçok neden sivilce oluşumuna zemin hazırlar.

Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirim?

Sivilcelerin birçok oluşma nedeni olduğu gibi bu sivilcelerden kurtulmak için de birçok yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerin başında cilt doktoruna gitmek gerekiyor. Cilt doktorlarının vereceği kremler kullanılarak sivilceler kurutulup cilt kısa zamanda bakterilerden temizleniyor. Bakterilerin yok edilmesi de sivilceleri ortadan kaldırıyor. Bir diğer yöntemi ise bitkisel ürünler oluşturuyor. Patates, limon, sirke, sarımsak ve çeşitli yağların yüzdeki sivilcelere iyi geldiği bilinmektedir. Bu bitkisel ürünler sivilcenin üzerine sürülerek uygulanıyor. Kremlerde olduğu gibi bu bitkisel maddelerde de amaç sivilceyi meydana getiren bakteriyi ortan kaldırabilmektir.

Sivilceler İçin Hangi Sabunları Kullanabilirim?

Ciltlerde oluşan sivilcelerden kurtulmanın en etkili yolu bitkisel sabunlardır. Bu sabunlar içerdikleri maddeler yardımı ile kısa sürede akne ve sivilceleri kökünden kuruturlar. Kekikli sabun, havuçlu sabunlar, kayısı sabunları, zeytinyağlı sabunlar, keçi sütü içeren sabunlar, okaliptüslü sabunlar, ıhlamur sabunları, limon içerikli sabunlar sivilcelere iyi gelirler. Bunların dışında gül içeren sabunlar da sivilceyi geçirmektedir. Gül sabunları sivilcenin yanı sıra akne ve siyah nokta temizlemede de oldukça başarılıdırlar.

Sivilceye Hangi Sabun İyi Gelir?

Imex Sivilce Sabunu

Sivilceye iyi gelen IMEX deri üzerine uygulanan antibiyotikler sınıfına ait ve biyotikleri yok edici özelliğe sahip tıbbi bir üründür.

IMEX'in içinde, tetrasiklin hidroklorür adlı etken madde bulunmaktadır. Bu madde bakterileri öldürür ve cildinizi korumaktadır.

imex kremin içinde her kutuda bir adet 20, 50 veya 100 g’lık alüminyum tüplerde kullanıma sunulmaktadır. IMEX, iltihaplı (yangılı) ve sivilce iltihabı başta olmak üzere, yüzeysel akne tedavisinde kullanılır.

Imex Sivilce Sabunu ve sivilce kremi iyi bir sivilce giderici kremdir.

Neutrogena Sivilce Sabunu

Neutrogena Sivilce Sabunu insan vücudunda ve ciltteki gözenekleri tıkayan sivilce ve siyah noktalara neden olan kirleri ve deride bulunan yağı derinlemesine temizlemek amacı ile formüle edilmiştir.

Neutrogena sivilce karşıtı içinde bulunan madde sayesinde vücutta bulunan ölü hücrelerden cildin temizlenmesine ve deride oluşan kızarıklıkların oluşumuna engel olur. Neutrogena Sivilce Sabunu düzenli kullanıldığında cildi yeniler ve doğan ph dengesine ulaşmasını sağlamaktadır.

Bella Dora Sivilce Sabunu

Bella Dora Sivilce Sabunu antibakteriyel, güçlü bir mikrop temizleyici olup cildi derinden temizlediği için mikropların sebep olduğu sivilceler ve cilt sorunlarına karşı son derece yararlıdır.
 
Bella Dora Sivilce Sabunu Düzenli olarak kullanıldığı takdirde 1 hafta içerisinde yüzdeki ve vücutdaki sivilcelerin yok olmasına yardımcı olur. Yağlı saç ve ciltleri arındırırarak size istediğiniz gibi bir güzellik ve zindelik katar.
 
Bella Dora Sivilce Sabunu hücre yenileyici ve cilt besleyici özelliği ile vücuttaki kötü görünümlü ve sizi rahatsız edici sivilcelerin yok olmasında etkili başarılı bir üründür.

Sebamed Sivilce Sabunu

Sebamed Sivilce Sabunu akne eğilimli ciltler için geliştirilmiştir. Sebamed Sivilce Sabunu akne bakterilerinin artmasını ve mikrop olarak üremesini biyolojik olarak engelleyen yumuşak bir jeldir. Aktif nemlendiricili içerikler hyaluronic asit ve aloe vera cildin nem dengesini dengelerken allantoin ve panthenol cildi pürüzsüz kılar, serinletir ve sakinleştir.

Clear Face Bakım Jeli

Clear Face Bakım Jeli yağ, emülsifer ve renklendirici içermez.

Sebamed Sivilce Sabunu tüm akne eğilimli cilt türlerinde kullanım için çok uygundur.

Kullanım şekli: Clear Face Bakım Jelini sabahları ve akşamları temizlik ve tonikten sonra kullanınız. Jeli, cildinize ince bir tabaka halinde uygulayınız ve cilt bakımı rutininize devam etmeden önce tamamen emilmesi için bekleyiniz.

Sivilcelerden ve siyah noktalardan kurtulmak ve böyle kalmak mı istiyorsunuz? O zaman 4 adımdan oluşan bu cilt bakım programını sabahları ve akşamları uygulayın. Tüm Clear Face ürünleri sağlıklı cildin sahip olduğu pH 5.5 değeri ve sivilceler, siyah noktalar ve cilt bozukluklarına karşı savaşan aktif içerikler kullanılarak formüle edilmişlerdir.

Fransız Lavantası Sabunu

Fransız Lavantası Sabunu doğal içeriğindeki Lavanta yağı sayesinde 17 yaş üzeri insanlarda yetişkin sivilce giderici ve akne temizleme tedavisinde kullanılır. Fransız Lavantası Sabunu düzenli kullanımda lavanta yağının sinirleri yatıştıran ruhsal ve bedensel dinlenmeyi sağlayan özelliği vardır. Zona hastaalığının tedavisine olan faydaları ile bilinmektedir. Fransız Lavantası Sabunu ciltteki iltihaplanmayı önler hücre yenileyicidir.

Nilera Okyanus Sabunu

Nilera Okyanus Sabunu okyanus suyu ve yosun özünün temelini oluşturduğu, AHA (Alpha Hydroxy Acid)' ların yoğun bir şekilde bulunduğu Nilera Okyanus; siyah noktalı ve yağlı ciltler için tasarlanmıştır.

Avene Jel Sivilce Sabunu

Avene Jel Sivilce Sabunu aşırı yağlı ciltlerde yükselen sebum seviyesini dengelemeye yardımcı olur. Avene Jel Sivilce Sabunu yağ kanallarının tıkanması sonucu oluşan akne, siyah nokta, kir ve yağı derinlemesine temizler. Cilt yüzeyinde oluşan kusur ve pürüzleri giderir ve yumuşak bir dokunuş sağlar. Her yaş grubunun güvenle kullanabileceği bir temizleme jelidir.

Kekikli Sivilce Sabunu

Kekik yağı kokusu ve buharıyla nefes açıcı özelliğe sahiptir. Banyo ve duşta kullanıldığında kokusu aroma terapi etkisi gösterir. The Soap Factory kekik sabunu güçlü antiseptik yapısıyla sivilce, akne ve siyah nokta gibi cilt sorunlarında çözümleyicidir. Saç diplerini besleyerek kepek oluşumunu önler. Cildi kurutmadan nemlendirir. Saç ve cildin yağ dengesini korur. Banyo ve günlük yüz temizliği için kullanıma uygundur.

Sivilceye iyi gelen sabun

Sivilceye iyi Gelen Sabunlar Listesi

 • NEUTROGENA SİVİLCE YOK EDİCİ SABUN
 • KEKİKLİ SİVİLCE SABUNU
 • SEBAMED SİVİLCE SABUNU
 • HAVUÇ SABUNU
 • DOĞACI KAYISI SABUNU
 • ZEYTİNYAĞLI SABUN
 • KEÇİ SÜTÜ SABUNU
 • OKALİPTUS SABUNU
 • DOVE YÜZ SABUNU
 • IHLAMUR SABUNU
 • NİLERA OKYANUS SABUNU
 • LİMONLU SABUN

YoutubeVideo Sonuçları

fiyatı, kullanımı özellikleri, faydaları yapılışı, kullanma talimatı, çeşitleri, etkileri kullananların yorumları ve şikayetleri


11917 Görüntülenme
media sözlük