Saç Dökülmesini Engelleyen Şeyler


Saç dökülmenizin kesin nedenini bulmak çok zor olabilir, bu nedenle yapmanız gereken ilk şey, probleminizi neyin tetiklediğini belirlemektir.

.

YoutubeVideo Sonuçları


Saç dökülmenizin kesin nedenini bulmak çok zor olabilir, bu nedenle yapmanız gereken ilk şey, probleminizi neyin tetiklediğini belirlemektir. Saç dökülmenize ne neden olduğundan emin değilseniz, doğru bir teşhis almak için bir dermatoloğu ziyaret edebilirsiniz.

Kafa derisi masajı kullanmak genellikle yardımcı olabilir. Saç derisine zeytinyağı veya lavanta yağı gibi uçucu yağlarla masaj yapmak gerginliği azaltabilir, saçlarınızı daha güçlü hale getirebilir. Kapsamlı bir kafa derisi masajından sonra, saçınızı tekrar pistte tutmak için doğal bir çözüm şampuanı kullanın.
 
Saç inceltmeyi tedavi etmenin birkaç yolu vardır. Günlük diyetinize yeşil çay, siyah çay veya diğer organik özleri ekleyerek diyetinizdeki kafein miktarını azaltabilirsiniz. Bu ekstraktların stres seviyelerini azalttığı ve hatta saç derinizin ve saçınızın iyileşme sürecini hızlandırdığı bilinmektedir.

Saç dökülmesi için en iyi tedavi sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam tarzıdır. Sağlıklı bir diyet yemediğinizde, abur cubur ve gereksiz yiyecekler yemekle denize girmek kolaydır. Kahvenizi, şekerli atıştırmalıklarınızı ve şekerinizi kesin ve bol miktarda yapraklı sebze ve meyve ekleyin.

Saç dökülmesine nasıl dikkat edeceğiniz konusunda önemli bir adım, özellikle reçeteli ilaçlar kullanıyorsanız, dengeli bir diyete sahip olmaktır. Saçınızın güçlü ve sağlıklı olması için vitaminlere ve minerallere ihtiyacı vardır, bu nedenle yiyeceklerinizden doğru besinleri aldığınızdan emin olun.

Bununla birlikte, saçlarınız için herhangi bir doğal ilaç ürününü denemeden önce, ne tür bir ilaç aldığınızı bilmek önemlidir. Saç dökülmenizi tedavi etmek için herhangi bir şey kullanmaya başlamadan önce, konuyu doktorunuzla veya eczacınızla görüşmek en iyisidir.

Mümkün olduğunca sert kimyasallardan ve ürünlerden kaçının. Çoğu doğal ürün, sağlığınıza zarar verebilecek kimyasal maddeler içeren ürünler kullanmaktan daha güvenlidir.

Saç derinizin iyi durumda ve temiz olduğundan emin olun. Saç derinizi temizleyerek, zararlı mikropların tıkanmaya neden olmasını ve tıkanmış foliküllerin yeni saç büyümesini önlemesini önlersiniz .

Şampuanlar ve saç kremleri saçlarınız için mükemmeldir. Aslında, piyasadaki tedavilerin çoğu her ikisini de içerir. Bazı kimyasal maddeler içermeseler bile, çoğu şampuan ve saç kremi saçınızı güçlendiren ve dökülmesini önleyen bileşenlere sahiptir.

Taraklar, fırçalar, pimler ve taraklar gibi aksesuarlar kullanın. Saçınızı temiz tutmaya ve en iyi şekilde görünmeye yardımcı olurlar. Ayrıca, saç bağları, şekillendirme yardımcıları, saç spreyleri ve saç kurutma makinelerinin kullanımı, yeni saç büyümesi için bir ortam oluştururken saçınızın en iyi şekilde görünmesini sağlar.
 
Sağlıklı bir yaşam tarzı daha sağlıklı, daha canlı bir saçla sonuçlanır. Sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek için gerekli adımları atmak, bir sonraki saç ekiminiz için yüzlerce veya binlerce dolar ödemek zorunda kalmanıza yardımcı olacaktır.


YoutubeVideo Sonuçları


241 Görüntülenme
media sözlük