Çocuk Gelişimi İçin Özel Diyet


Çocuk Gelişimi İçin Özel Diyet Günümüz çerçevesinde 9 yaş ve üzeri gelişme çağında bulunan çocukları ele alacak olursak yine bir çocuğun kilo problemleri bulunduğunu ve bunun nedeninde en büyük rolü fast-food besinlerin oynadığını biliyoruz.

.

Çocuk Gelişimi İçin Özel Diyet Günümüz çerçevesinde 9 yaş ve üzeri gelişme çağında bulunan çocukları ele alacak olursak yine bir çocuğun kilo problemleri bulunduğunu ve bunun nedeninde en büyük rolü fast-food besinlerin oynadığını biliyoruz.  Günümüz çerçevesinde çocuklar dememizin nedeni de yine modern çocuğun çocukları maalesef hazır gıdalar ile besleniyorlar.

Bazıları oldukça küçük yaşlarda obezite problemi ile uğraşmaktadır ve zayıf, dirençsiz metabolizmaları ile hastalıklardan kurtulamıyorlar ve yine bütün bunların temelinde de çocuklarımızın düzensiz bir şekilde sağlıksız besleniyor olmaları vardır.

Gelişim çağında bulunan bir çocuk için de yine diyet programı olur mu diyorsanız tabi ki de olur önemli olan yine bu çocuğun ihtiyacı bulunan besin değerleri olmaktadır. Yine bütün bunları da sizlere en uygun biçimde hazırlanış olduğumuz uzman görüşlü diyet programımız ile açıklayabiliriz.

Kahvaltı En Önemli Öğün

Herkesin de bildiği üzere günün en önemli öğünlerinden biri kahvaltılardır ve kahvaltıların günümüzün en önemli besinleri olduğunu biliyoruz. Yine uykumuzdan uyanmamız beraberinde organlarımız da sizinle beraber uyanırlar ve çalışmaya aynı oranda başlamaktalar.

Sabahları tüketmiş olduğumuz gıdalar vücudumuzda yine hızlıca sindirilir, besin değerleri hızlı bir biçimde kanınıza karışmaktadır ve sizi güne çok daha enerjik bir biçimde hazırlamaktadır.

Tabi ki de bu çocuklarınıza tıka basa yemek yedirebileceğiniz tanısını da taşımamaktadır. Bu nedenle çocuklara fazla yüklenerek onları koca adam olabilmeleri için asla zorlamamalısınız. Bu durumu eğlenceli hale getirin. Ve asla çocuklar tokken onları yemeğe zorlamayın.

Haftalık Diyet Programı

İlk haftamızda süt ve yine mısır gevrekleri ile başlayabiliyoruz. Gelişim çağında olan çocuklar için sütün önemi oldukça yüksek oranlardadır. İsteğe bağlı olarak da yarım yağlı peynir, 3 adet zeytin ve tam olarak 6 dakika kadar haşlanmış olan yumurta çocuğunuzun kahvaltı ihtiyacı açısından son derece iyi olacaktır.

 Öğlen yemeğine de gelecek olursak 1 adet kadar muz, 1 kase ton balığı yeterli olabilir. Akşam yemeklerini de en az kahvaltı kadar önemli olduklarını asla unutmamalısınız.  Fakat tam tersi olarak vücuda yüklenmeden hafif gıdaları yüksek besin değerlerinde tüketebiliriz.

1 tabak kadar ıspanak, yine bir tam ekmeğin 3/1’i kadar kase yağsız olması şartı ile yoğurt iyi olur. İlk haftalık bu programımız oldukça yeterlidir. Yetişkin kişiler olarak çocuklarınızın günlük yemek programlarını da yapabilirsiniz.


YoutubeVideo Sonuçları

fiyatı, kullanımı özellikleri, faydaları yapılışı, kullanma talimatı, çeşitleri, etkileri kullananların yorumları ve şikayetleri


media sözlük